Szkolny Klub Pożeraczy Liter

W okresie wakacyjnym, gdy pogoda nie będzie sprzyjać wycieczkom pieszym, rowerowym czy górskim, zawsze możecie odbyć podróż wyobraźni. Zabierz ze sobą książkę i podróżuj po nieznanych, niezwykłych miejscach. Pożeracze polecają książki do „pożarcia” podczas tegorocznych wakacji.

2c

Uczniowie klasy 2 a w ramach działalności klubowej zrobili książeczki do klasowej biblioteczki, takie jakie sami chcieliby przeczytać. Oj! czego tam nie było! Oferta godna najlepszych księgarni!

——————————————————————————————————————–

Tworzymy książki
Członkowie Klubu Pożeraczy Liter stworzyli całą serię książeczek o życiu w wodzie. Przekonali się ,że tworzenie książek to nie tylko zabawa, ale również praca, która wymaga zgromadzenia materiału, pomysłu i pięknej oprawy. Niezwykłe książki zajęły miejsce  w klasowej bibliotece uczniów klasy 2c.

————————————————————————————————————–

pożeracze liter

7 grudnia obchodziliśmy Dzień Śląski w naszej szkole. Z tej okazji Szkolny Klub Pożeraczy Liter przygotował propozycję literatury w gwarze. Polecamy wszystkim “Bojki Śląskie” o utopkach, szczigach, bebokach, podciepach i pecuchach. Wesołej lektury!!!

—————————————————————————————————————–

W piątek 2 grudnia Klasowy Klub Pożeraczy Liter klasy drugiej „c” wybrał się do biblioteki szkolnej. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z zawodem bibliotekarza i                       z zakresem obowiązków jakie wykonuje. Pani bibliotekarka pokazała nam najnowszy księgozbiór przeznaczony dla młodego czytelnika oraz zachęcała do jego wypożyczania. My korzystając z okazji podejrzeliśmy pracę szkolnego bibliotekarza. Porównaliśmy karty biblioteczne naszego Klubu Pożeraczy Liter z tymi ze szkolnej biblioteki oraz regulaminy. Utrwaliliśmy pojęcia związane z zawodem bibliotekarza: katalog biblioteczny, opis katalogowy, fiszka.

Szkolny Klub Pożeraczy Liter

Z dużym zapałem i radością będziemy wypełniać obowiązki klasowego bibliotekarza. Czytać i szanować książki oraz odwiedzać szkolną bibliotekę, która zachęca nowymi pozycjami.

——————————————————————————————————————–

Hej!Hej! Witamy ponownie !!!

Przedstawienie "W bajkowym lesie"

Przedstawienie “W bajkowym lesie”

W ramach działalności Szkolny Klub PożeraczyLiter ( 2c konkretnie) zaprezentował przedstawienie “W bajkowym lesie”. W finałowej części bajki aktorzy prosili widownię aby zostawiła telewizory, komputery w kącie a wkroczyła odważnie w świat fantazji zawartych w książkach. Książki uczą , bawią, wychowują :)))

Szkolne korytarze w tym dniu wypałniły fantastyczne postaci z bajek i baśni. Było super!!!

__________________________________________________________

Etap II działalności klubu. Dostaliśmy legitymacje Klubu Pożeraczy Liter oraz wykazy lektur. Teraz zabieramy się bardzo poważnie za czytanie. Rodzice muszą w legitymacji potwierdzić przeczytanie książki lub czasopisma, mogą nam też trochę w czytaniu pomóc.

UWAGA!!!

Zakładamy Klasowe Biblioteczki. Każdy może przynieść książkę, którą przeczytał i pozwolić innym kolegom na jej przeczytanie, zostawiając w klasi. Oczywiście DYŻURUJĄCY BIBLIOTEKARZE założą karty biblioteczne książkom aby dbać o ich terminowy zwrot oraz utrzymanie zawartości księgozbioruw idealnym stanie.

DZIECI DOSTAŁY LEGITYMACJE KLUBU POŻERACZY LITER

——————————————————————————————————————-

Szkolny Klub Pożeraczy Liter zainaugurował swoją działalność!!!

WIZYTA W EMPIKU

Wszystkie drugie klasy maja za sobą wycieczkę do Empiku w czasie której, dzieci dowiedziały się jak powstało pismo, kto wymyślił maszynę drukarską i jak powstała książka. Spotkanie z “Książkowym Przewodnikiem” bardzo nam się podobało, postanowiliśmy więc kontynuować przygodę z książką.

W ramach klubowych spotkań w czasie lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych chcemy poznawać ciekawe książki, czasopisma, założyć klasową biblioteczkę oraz “Skarbnicę lektur”, zdobyć odznakę Najdoskonalszego Pożeracza Liter. Postanowiliśmy też, że na koniec roku szkolnego najlepszy czytelnik otrzyma nagrodę książkową i dyplom KLASOWEGO POŻERACZA LITER za „przeogromny apetyt czytelniczy”. Wybierzemy też KLUBOWYCH POŻERACZY LITER, którzy zostaną wyróżnieni za „kosmicznie wielki apetyt czytelniczy”.

WIZYTA W EMPIKU

Jest to  projekt promujący czytelnictwo. Istotą projektu jest  zachęcenie dzieci do czytania poprzez wykreowanie nowej, atrakcyjnej formy czytelniczego współzawodnictwa.Projekt kontynuujący idę “Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter” wydawnictwa Nowa Era.

Koordynator:Anna Król