Klasy pierwsze w Akademii Bioróżnorodności

Polecamy dzisiaj zajęcia w Parku Śląskim w Akademii Bioróżnorodności. Klasy pierwsze z SP 32 wzięły udział w tej fantastycznej przygodzie. Było super!!!! DZIĘKUJEMY:)))IMG-20190606-WA0007 IMG-20190606-WA0008SAM_7023 SAM_7027SAM_7053 SAM_7056 SAM_7057SAM_7065
Wśród licznych zajęć Akademii Bioróżnorodności są warsztaty w terenie. Dzieci m.in. zajmuje się obserwacją ptaków. Każdy młody poszukiwacz otrzymuje lornetkę. Po krótkiej instrukcji obsługi jest gotowy, by ruszyć ścieżkami Parku Śląskiego.

- Zajęcia są prowadzone głównie w terenie. Jest to wyjście do parku w poszukiwaniu ptaków, ale nie tylko. My spotkaliśmy wiewiórki.

Podczas zajęć można dowiedzieć się ile gatunków ptaków zamieszkuje Park Śląski, do czego podobny jest dźwięk świstunki leśnej oraz co zachęca ptaki do pięknego śpiewu. Oprócz podsłuchiwania ptaków, dzieci uczą się rozpoznawania poszczególnych gatunków na podstawie usłyszanych dźwięków. Nawet jeżeli nie ma słonecznej pogody, zajęcia wciąż są ciekawe.

W terenie dzieci mogą uczestniczyć także w zajęciach z drzewoznawstwa. Podczas tych zajęć można poznać drzewa i krzewy, które znajdują się w Parku Śląskim.

Młodzi naukowcy podczas zajęć w laboratorium dowiadują się, do czego służy mikroskop, uczą się też ustawień i obsługi tego urządzenia. Mogą zobaczyć różnice w budowie komórki m.in. pomidora, ziemniaka czy mchu oraz dowiedzieć się, co sprawia, że mają różne barwy.