Teatrzyk Kamishibai

1b

Dzieci z klasy 1b dzięki uprzejmości pani bibliotekarki miały okazję poznać niezwykły  (jap. kami – papier, shibai – sztuka) inaczej zwany „papierowym teatrem”, „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji” to tradycyjna japońska sztuka opowiadania, która ma już wielowiekową tradycję. Podstawowym elementem jest drewniana skrzynka butai, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Wewnątrz umieszczone są karty z ilustracjami. Każda karta to kolejny fragment opowieści. Osoba prowadząca przekłada kolejne ilustracje kontynuując jednocześnie narrację. Pani Ania opowiedziała uczniom historię ” O zwykłym kosmicie, który stał się niezwykłym uczniem”. Dzieci słuchały bajeczki jak zaczarowane i już nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.