Spotkanie z Rafałem Szymą

Spotkanie z Panem Szymą

“Jak bydziecie czytać ôsprowki Rafała Szymy to, wetna sie, niy roz bydziecie chytać sie za gowa. Bo Rafał poradzi ôsprawiać jak nojlepszy ze ślōnskich starzikōw. Tak, że żodyn niy poradzi sie pokapować, kaj je prowda, a kaj już jij niy ma. Nale jak sie zatomkocie w jego ôsprowianiu, to już wylyź niy bydziecie chcieli.
Cosik tukej niy sztimuje. Roz: Rafał Szyma to niy ma żodyn starzik, ino mody karlus. Dwa: to, ô czym Rafał ôsprawio, niy dzioło sie downo tymu, ino dzisiej rano……”- tak napisał Pan Marcin Melon o “Leanderce”książce Pana Rafała Szymy, którego gościliśmy dzisiaj w naszej szkole  :) ))))
Usłyszeliśmy mówione i czytane gwarą fragmenty “Krainy lodu”, “czerwonego Kapturka”, “Opowieści wigilijnej” , “Samochwały” a nawet “Pisma Świętego” :) ))Było super. Dziękujemy:)))